Нічний замор у районі Яблунівки триває. Заморна зона збільшилась ще, на 800м-1км, тепер сягає центра Яблунівки.
Думаю, це відбулося через те, що Новосвіт скидає більше води через турбіни, тому що у вівторок відбудеться коригування режимів роботи водосховищ, і Бабій дозволить додати води з верхніх водосховищ.Так було минулий сезон. Під не затверджені режими почали спрацьовувати Стеблівське водосховище.
Втім, у зв’язку зі зниженням температури води, розчинність кисню з повітря у воді зростає, а метаболізм у риб навпаки-падає, отже, вони легше долають ці заморні години під ранок, це помітно з поведінки зграйок окуня під берегом, вони трохи жвавіші, хоч і дихають повітрям.
Тут юзери задають закономірне питання- а чому чиновники РОВРа, ДАВРа, Новосвіт не бояться відповідальності за можливий в цьому сезоні(кожної ночі, насправді) масштабний мор риби? Відповідь не складна- тому що за мор на 190млн.грн у 2018році ніхто не відповів. Тому що слідчі заявили комплексну експертизу водойм(дорогу) , яку МВС не фінансує, як багато інших експертиз у інших справах. Тому що ми досі не правова держава.Тому що громадянське суспільство- на мінімалках.
У цій справі мали пред’явити звинувачення чиновнику, який затверджує режими роботи водосховищ(не розробляє).Тому керівник РОВРа-Бабій, та і вся комісія (колегіальний орган) не несуть жодної відповідальності за режими , які розробляють і голосують. Виникає закономірне питання- нахіба нам такі державні структури, які ні за що не відповідають? Для побудови схем навколо державних (наших з вами ресурсів)?В Україні всього кілька річок, які керуються такими структурами , як РОВР, решта живуть без цього, і не гірше за нашу Рось.
Наукове пояснення та рішення проблеми з замором риби поблизу Корсуня
Передбачаю стурбовані зойки деяких стеблівців та й богуславців, але стеблівське водосховище знову треба спрацювати (понизити рівень) на метр, як було кілька сезонів перед цим. Для покращення якості води. Те, що якість води від цього покращується, визнає навіть Бабій, але не пояснює нічого. Спробую я.
Це зменшить площу мілководь, які перегріваються у спеку та продукують СЗВ(синьо-зелені водорості), а також зменшить площу анаеробних глибоких зон на дні, та зменшить(на третину) обсяг саме глибинної безкисневої води у водосховищі.Це критично важливо саме у серпні- вересні, коли замор почнеться у Стеблеві.Його треба долати швидше.
Наступний допис я додам важливу інфу про нафтопродукти у воді, які можуть не перевищувати ГДК, але критично впливатимуть на вересневий замор у Стеблеві.
На міжвідомчу комісію при РОВР Росі готуємо представника від міської ради- Михайло Луценко , це єдиний представник місцевих рад, складаємо кілька пропозицій, якщо їх не проголосує комісія- ще є шанс достукатися до чиновника ДАВРу, який буде затверджувати режими і може їх коригувати (так було минулі сезони, ми частково впливали на цій стадії).