Прийшли свіжі аналізи води з Росі з Богуслава.Забор води взято 500м. вище скидів Богуславводоканалу, та на 500м. нижче.Чесно сказати- я вражений, за ключовими показниками -ХСК, БСК, фосфати- вода нижче скидів Богуслава вдвічі краща, аніж у Стеблеві. По фосфатам- в 9 раз!
Там була сьогодні дискусія з п.Сахном з Новосвіту, він стверджував, що Богуслав нам кидає фосфор, і за якусь відстань “іде реакція” , тобто гіперцвітіння відбувається через це. Факти свідчать, що якість води критично падає саме у Стеблівському водосховищі, в.т.ч по фосфатам, я вважаю, саме внаслідок цвітіння та процесам гниття всього живого, що виросло за весну-початок літа на глибинах більше 2 метрів, а тепер загинуло через нестачу кисня і розкладається. Більше того, тепер я вважаю, що чим краще “заселяються” глибини Стеблівського водосховища навесні- на початку літа, тим масштабніше згодом вимирання та анаеробне гниття внаслідок браку кисню.
Якщо повернутися до дискусії з паном Сахном (та і Данільченко те саме оповідає), то вони за своїм сільськогосподарським мишленням нібито жалкують віддати донизу поверхневу воду зі Стеблева, насичену живими одноклітинними водоростями, які виробляють кисень, вважаючи , що коли щось віддають, то самим може не вистачити)))Типу я наполягаю забрати для Корсуня поверхневу несмирдючу воду, тоді в Стеблеві залишиться лише придонна смердюча))))
Ця жлобська логіка призводить до того, що у пригреблевій ділянці у Стеблеві накопичується перегріта вода з усього водосховища, перенасичена водоростями . Утворюються умови для поступової загибелі всієї біомаси цих водоростей протягом сезона (за приблизними підрахунками від 200 до 350тон!), та остаточної раптової загибелі в кінці сезона внаслідок похолодання(у вересні). Внаслідок цього накопичення та процесам гниття першими починають страждати глибокі ділянки у Стеблівському водосховищі(цього ніхто не бачить), а згодом- верхівя Корсунсього водосховища, бо отримують лише придонну “гнилу” воду зі Стеблева, а згодом потерпає і нижня частина Стеблівського, у вересні. Віддавши донизу хоч якусь частку живих водоростей, можна частково зменшити їх накопичення у Стеблеві та забруднення рештками глибинної води протягом всього сезона та в кінці.
Аргументи про те, що насиченої живими водоростями теплої води не вистачить у самому Стеблеві- жалюгідні, адже все плесо від Москаленків до Стеблева (гектарів 400) продукує гіперцвітіння, і для того щоб скинути всю цю гарячу воду (десь 5 млн/м.куб) треба створити швидкий перелив на десятки м.куб/сек, на який нема запасу води ні у водосховищі, ні вище за течією.
Хоча я насправді вважаю, що прийняти нормальне рішення у Стеблівській ОТГ завадило втручання Новосвіту, який будь-що хоче працювати турбінами до кінця сезону. Тим більше, що вода є, їм байдуже, якої якості.
(У Стеблеві так і працюють великою турбіною, ні з під щита, ні поверху екоскид не роблять)