І до хороших новин. Зі Стеблева повідомили, що навечір сьогодні ГЕС дає екологічний скид проз дві зупинені турбіни, а не одну, як це було позавчора (і всі дні до цього, як ми з вами розуміємо).

Це доводить, що отримавши чарівного пєндаля сьогодні на Корсунській комісії ТЕБ і НС, директор черкаської філії Новосвіту поніс його далі по естафеті до операторів ГЕС, а затискати екоскид до цього не було приватною ініціативою рядових співробітників, просто така “політика компанії”.

Також завтра відбудеться комісія ТЕБ і НС Стеблівської громади, за участі якихось керівників з Черкас та Звенігородки. Я буду, разом з Galina Dobrovolska , яка висвітлить цю подію. Сподіваюся на рішення, які знімуть заморні явища на Росі в районі Яблунівки.

Також, в розмові з місцевим мешканцем, достойним довіри, дізнався, що у часи радянської безгосподарності (це і правда і іронія водночас) вода зі Стеблівського водосховища регулярно йшла поверх щитів греблі, і, як видно, це не призвело до руйнування споруди через вібрацію щитів.Також, шляхом часткового відкриття щитів здійснювали скиди води в разі потреби, і на моїй пам’яті також (так звані промивки раз, чи двічі на рік), а також при проходженні весняного паводку, в тому числі з брилами льоду в метр завтовшки. І це також не призвело до руйнації споруди чи щитів.

Отже,те, що нам оповідали професор Василий Гребень , та Мікрюков, про технічну неможливість скидів через верх щита- відірвано від практики саме на Стеблівській ГЕС, щонайменше.Дивним чином, це співпадає з зацікавленістю Новосвіту спрацьовувати воду ЛИШЕ через турбіни.Або споруда греблі з тих часів стала аварійною, але нам з вами про це “забули” сказати.

Оскільки Новосвіт так і не припинив роботу великої турбіни у Стеблеві, безкиснева пляма в районі дач Яблунівки збільшилась ще на один кілометр приблизно. На відео видно суцільну зграю риби в районі Яблунівського водозабору нижче дач.

Загибла в цю ніч риба є, але поодинокі екземпляри.Якщо сьогодні не припинять скид глибинної води без кисню, пляма замору збільшиться ще, і не факт, що не станеться замору, який будемо рахувати не на штуки, а вже на тони.

У Корсуні працюють обидві мінітурбіни, тож водотік в районі Заповідника збільшено удвічі. Згідно з рішенням комісії ТЕБі НС у Корсуні.

Олег Собченко, керівник БФ SAVE ROS

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 + fifteen =