Щойно отримав інформацію, що проект нових режимів роботи водосховищ до ДАВРу надісланий, а до нашої ОТГ- ні, обіцяють лише завтра).

Свідомо приховують документ від нас, щоб ми не встигли скласти заперечення і пропозиції, і не втрутились на стадії затвердження в Агентстві.

Це зайве підтвердження того факту, що комісія при РОВРі- корумпована, і працює повністю в інтересах користувачів Стеблівської ГЕС. Наскільки я зрозумів, у проекті пропонують починати працювати турбіною у Стеблеві не з 08.00, а з 12.00.Таку пропозицію зробив професор Василий Гребень , а комісія погодилась.

Нібито, зранку в поверхневій воді зростає рівень кисню (це так), і якщо почати працювати пізніше вдень, то з турбін піде вода з більшим рівнем кисню.Як вона в біса туди потрапить, на 3-4С тепліша за глибинну воду, професор не пояснив. А фізику за 5й клас члени комісії прогуляли.

Так і живемо. Заставки заростають деревами.

Мене тут деякі критики критикують, мовляв, мало цікавиться водогоном. Справа в тому, що якість води у водогоні цілком залежить від стану води в Росі. Тому, якщо якість води в Росі зросте- то покращиться і у водогоні.

Цьогоріч вода, яка надходить зі Стеблівського водосховища (за 8км від водозабору) містить рекордно високі концентрації забруднюючих речовин біологічного походження. Вчора розбирався з арифметикою, так, це результати саме “цвітіння” Стеблівського водосховища, під дописом 25 лайків, при чому, не факт, що всі, хто лайкав, його читали)))

Бачу, небагатьом справді цікава ця тема, мабуть думають, що Стеблів далеко) Отже, до результатів аналізів питної води. Зашкалює амоній- у 50 разів, це один з продуктів розпаду органіки. Всім відоме добриво. Хто поливає городи з водогону- будуть у прибутках.

Також перевищення по ХОС (хлорорганічних сполуках), здебільшого виникає внаслідок хлорування води, забрудненої органічними рештками. Це канцерогени, які не розпадаються навіть при кип’ятінні.

Провини працівників водогону у таких перевищеннях нема – роблять, що можуть, інформацію не приховують.
Фактично, в період цвітіння Стеблівського водосховища, до водозабору надходить вода гірша за багатьма показниками забруднення, аніж скидають очисні споруди Богуслава чи Білої Церкви (вони до органічного забруднення майже не причетні, оскільки в Москаленках вода цілком нормальна за всіма характеристиками- ми такої не бачили років 20). Доповідь закінчив, будуть питання- питайте, обіцяю бути чемним (в межах розумного).

Олег Собченко, керівник БФ SAVE ROS

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *